Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

Przed nami ważne święta majowe 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi RP, 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja 1791.

Uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami historii stworzyli szkolną wystawę prezentującą tło historyczne oraz znaczenie każdego z tych świąt dla społeczeństwa polskiego i światowego. Pojawiły się odwołania nie tylko do historii ale także do literatury, sztuki czy muzyki. Powstały także prezentacje, które były wyświetlane na naszym, szkolnym korytarzu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten ważny projekt. Cieszymy się, że również w twórczy i artystyczny sposób możemy poszerzać swoją wiedzę historyczną oraz włączać się w obchody tych ważnych świąt dla naszej polskiej społeczności.

3 Maja - na fb