Niebezpieczeństwa płynące ze spożywania energy drinków

Chcę Wam przekazać kilka  słów na temat niebezpieczeństwa płynącego ze spożywania energy drinków, napoi cieszących się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Napoje energetyczne są produkowane  z myślą o osobach, które potrzebują zastrzyku energii w ciągu dnia. W założeniu mają pobudzać ciało i umysł. W składzie energy drinków znajdziemy na ogół kofeinę, taurynę, żeń-szeń i całe mnóstwo różnych witamin. Nadmierne spożycie tych produktów może zaburzać pracę serca, powodować kołatanie, ogólne pobudzenie, problemy z oddychaniem i spadek koncentracji, a w skrajnych przypadkach nawet utratę przytomności.

Po napoje energetyczne sięgają coraz młodsi, nawet dzieci w szkołach podstawowych. Mało tego – napoje tego typu były dostępne w wielu sklepikach szkolnych. Lekarze alarmują: młodzi ludzie, którzy sięgają po napoje energetyzujące mogą nie dożyć sześćdziesięciu lat!

Szukajcie zatem innych zdrowych napoi, które dodadzą energii ale nie zniszczą zdrowia

Źródło:
https://youtu.be/R4DYgGlO0OA

https://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-dziecko/zdrowie-dziecka/napoje-energetyczne-niewskazane-dla-dzieci-aa-jqpc-Mj4D-iPkq.html

https://zdrowie.wprost.pl/odzywianie/produkty/10188966/minuta-po-minucie-co-dzieje-sie-z-cialem-po-wypiciu-energetyka.html