XX Ogólnopolski Turniej Wiedzy „PIERWSZA POMOC”

Uczniowe Liceum Ogólnokształcące „Medical” brali udział w XX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „PIERWSZA POMOC” 🔥
Po raz pierwszy nasza szkoła wystąpiła w roli uczestników. Zadania z jakimi przyszło się zmierzyć startującym drużynom wymagały wiedzy teoretycznej, statystycznej wiedzy w praktyce, oraz spostrzegawczości i ducha zespołowego działania.
Liczyła się tutaj wiedza z zakresu PPP a także koordynacja i zgranie zespołu, tak by w jak najkrótszym czasie udzielić pomocy poszkodowanym.
Nasi uczniowie wystąpili także w roli pozorantów, za co otrzymaliśmy podziękowania i nagrody organizatorów.
Oto treść jednego z nich:

Dzień dobry, na ręce Pani składam podziękowania dla całego „team pozorantów” za możliwość i chęć udziału w pomocy zorganizowaniu Ogólnopolskiego Turnieju Pierwszej Pomocy – wszyscy byli naprawdę świetnie przygotowani i wczuli się w role rewelacyjnie” a bez nich nie udałoby się zorganizować tak realistycznych scenek konkurencyjnych, pozdrawiam serdecznie i zapraszamy za rok 😉
– Kasia Ślusarczyk