Wciąż jeszcze na rynku oświatowym powiatu kłodzkiego jesteśmy nową szkołą, mało kto
o nas wie, a przecież to już trzy lata mijają od czasu kiedy w wynajętych salach na Jana Pawła II pojawiła się pierwsza klasa Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego „ Medical”.
Od ubiegłego roku szkolnego znajdujemy się budynku na ul. Okrzei 8
, gdzie siedzibę ma Wyższa Szkoła Medyczna .
Nie jesteśmy szkołą medyczną, ale wprowadzone rozszerzenia z języka angielskiego, biologii i chemii oraz zwiększona liczba godzin z języka polskiego i matematyki gwarantują naszym uczniom doskonałe przygotowanie do studiów na uniwersytetach takich jak medyczny, wychowanie fizycznego, wrocławski, na kierunkach związanych z medycyną, sportem, biotechnologią i wielu innych.
Posiadamy świetnie wyposażone pracownie dydaktyczne, wykwalifikowaną kadrę, wśród której znajdują się naukowcy pracujący na wyższych uczelniach. Naszym uczniom zapewniamy innowacyjny program kształcenia umożliwiający udział w zajęciach z ratownictwa medycznego, farmakognozji, biochemii, anatomii i wielu innych, prowadzonych dla studentów Wyższej Szkoły Medycznej.
Jeśli jesteś ambitny, pracowity, ciekawy świata – z nami odkryjesz swoją drogę do sukcesu.