Pedagog szkolny LO ,, Medical”w Kłodzku!

Pedagog szkolny LO ,, Medical”w Kłodzku!

W  czasach nauki zdalnej skazani jesteśmy na ciągłe korzystanie z komputera, Internetu,  komunikatorów czy portali społecznościowych. Należy sobie jednak zadać pytanie czy w czasie wolnym od nauki, bądź pracy nie warto zrobić sobie chwili przerwy i odstawić urządzenia telekomunikacyjne, aby nasz umysł mógł odpocząć? Ciągłe zaglądanie w telefon czy komputer zabiera nam czas, który moglibyśmy spędzić zupełnie inaczej.

Zachęcam, abyście w chwili wolnej od lekcji odstawili Internet i udali się np. na aktywny spacer lub spędzili ją z bliskimi. Nie ma potrzeby ciągłego sprawdzania wiadomości, czytania nowych postów na portalach społecznościowych czy oglądania nowych zdjęć „wrzuconych” przez naszych znajomych. Takie zachowanie może doprowadzić do UZALEŻNIENIA!

Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne zwłaszcza podczas nauki zdalnej.

Poniżej znajdziecie linki z ciekawymi krótkimi filmami, które doskonale pokazują jak działa uzależnienie od  Internetu.

https://www.youtube.com/watch?v=grnmKLfwCxo

https://youtu.be/3GlMn1zqGsI